Najprostszą metodą rozpoczęcia zabawy z kryptowalutami jest założenie konta w serwisie Revolut.com poprzez zainstalowanie aplikacji na smartphonie.

Revolut głównie służy do płatności w internecie oraz wymiany walut bez płacenia prowizji. Do tego apliakcja oferuję nam wirtualna kartę płatnicza VISA oraz "darmową" fizyczną MasterCard do wypłat bankomatowych (płacimy jedynie za koszty wysyłki karty).

Od jakiegoś czasu dodano w nim także możliwość kupna najpopularniejszych kryptowalut (BTC, ETH, LTC), jednak póki co nie ma możliwości przelewania ich poza serwis Revolut.

Na tą chwilę jest to najprostszy sposób by stać się posiadaczem tych 3 kryptowalut. Dodatkową zaletą jest możliwość łatwego przelewania środków (USD, EUR i inne) na giełdy, na których chcemy spekulować, gdy nie posiadamy konta w innych walutach w swoim banku.

Procedura zakupu krypto poprzez ten sposób wygląda następująco:

1. zakładamy konto Revolut.com

2. wpłacamy środki poprzez kartę debetową lub kredytową w aplikacji, bądź przelewem jednak pierwszy sposób jest najszybszy

3. przechodzimy do opcji kryptowaluty, dla nowych kont jest ona niedostępna, w tym celu należy zaprosić 3 znajomych by założyli konto w serwisie, wtedy opcja zostanie uaktywniona automatycznie (założenie kotna jest proste i szybkie, nie wymagają żadnych skanów dokumentów itp.)

4. gdy opcja kryptowaluty zostanie odblokowana wymieniamy nasze środki na BTC, ETH lub LTC, wszystko dzieje się natychmiastowo, po kliknięciu "wymień" stajemy się ich posiadaczami.

Najprostszy sposób by zrealizować zyski? Zamówienie karty fizycznej (około 29 zł z wysyłka), zamiana krypto na PLN w aplikacji i wypłata z bankomatu. W ten sposób najszybciej zamienimy nasze wirtualne środki na fizyczną walutę.

Należy pamiętać, że Revolut to nie bank i trzymanie w nim większych środków na dłuższa metę jest ryzykowane, nie mniej polecam zapoznać się z serwisem, bardzo przydaje się na wakacjach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież